Археологи дослідили давньоруське городище на Волині

У вересні 2019 року експедиція Інституту археології НАН України під керівництвом старшого наукового співробітника відділу давньоруської та середньовічної археології к.і.н. Андрія Петраускаса провела розвідкові роботи на городищі у с. Литовеж Іваничівського району Волинської області.Про це йдеться у повідомленні на сайті Інститут археології НАН України Об этом сообщает business-gazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.


Пам’ятка пов’язується, вірогідно, з давньоруським Всеволожем (Волинським) та з одноіменним середньовічним містом. Городище дуже пошкоджене водною ерозією – його західна частина розмивається р. Зхідний Буг. Наявність кількох ділянок укріплень вказує на те, що пам’ятка мала складне планування. З метою встановлення системи планування, зовнішнього вигляду укріплень та послідовності їх спорудження був розрізаний зовнішній вал городища у його північній частині, у районі розміщення нині зруйнованої церкви Параскеви П’ятниці.


Розріз валу проведений траншеєю довжиною 15 м при ширині 1 м. Встановлено, що вал не містив внутрішніх дерев’яних конструкцій і був насипаний у пізньосередньовічний період. У траншеї також зафіксовані сліди поховань. Виявлений археологічний матеріал датується XIV – XX століттями. Це фрагменти кераміки та металеві побутові предмети.


Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, на Полтавщині, на місці майбутньої дороги поряд з Кобеляками археологи Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" виявили поховання скіфського часу.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/arheology_doslidyly_davnoruske_gorodyshche_na_volyni_327574.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя